Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart
Zámek Kynžvart

Chcete si připadat jako v pohádce? Pouhých 10 km od Mariánských lázní najdete uprostřed nedotčené přírody Slavkovského lesa klasicistní zámek Kynžvart. A pokud chcete našlapat stanovený denní počet kroků, máte jedinečnou příležitost. Přilehlý anglický park vás ohromí v každém ročním období. Se svou rozlohou 293 ha patří k těm největším v České republice. K procházkám a odpočinku tu najdete čajovnu, Lesní kapli, altán, kulový mlýn nebo velký rybník za zámkem.

Náš tip

Nezapomeňte navštívit klimatické Lázně Kynžvart a ochutnat tamní Richardův pramen. Kynžvart je totiž jednou ze čtyř lokalit v České republice, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj.

Bývalé letní sídlo rakouského kancléře Metternicha hostilo nejvýznamnější evropské diplomaty 19. století. Metternich byl nejen politikem, ale i velkým milovníkem umění. Předměty do své sbírky získával jako dary za diplomatické služby. Určitě tedy oceníte rozsáhlé sbírky Kabinetu kuriozit, kde jsou vystaveny téměř dva tisíce předmětů. Skvělou zprávou je, že jeho součástí je i egyptologické oddělení. Takže abyste viděli opravdové mumie, nemusíte letět do dalekého Egypta. Mezi další skvosty zámku patří socha bohyně Diany podle vzoru z Versailles nebo věhlasná zlatá zámecká jídelna, ve které je instalován unikátní zrcadlový mosazný zlacený stolní servis.

Kompletní informace o zámku najdete www.zamek-kynzvart.cz. Věříme, že si návštěvu moc užijete.

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.