Vodácká stezka Ohře

Řeka Ohře
Vodácká stezka Ohře

Asi není překvapení, že vodáctví je v Čechách velmi populární. Pokud i vy patříte k milovníkům vodního živlu a adrenalinu, můžeme vřele doporučit vyzkoušet Vodáckou stezku Ohři. Jistě vás okouzlí nedotčenou okolní přírodou. Naložte do kánoe kamarády, děti, tábornické vybavení a užijte si víkend nebo třeba celý týden na řece.

Náš tip

Po své plavbě si nezapomeňte udělat zastávku v bývalých lázních Kyselka nedaleko Karlových Varů. Nejen že se vyhnete riziku „mořské“ nemoci, ale ještě si můžete prohlédnout Muzeum Mattoni, které láká své návštěvníky na řadu novinek. Expozice muzea se věnuje především historii stáčení minerálních vod v Kyselce a zejména Heinrichu Mattonimu, jenž zdejší minerální vodu proslavil.

Čtvrtá nejdelší řeka na našem území pramení v Bavorsku v přírodní rezervaci Smrčiny. Právě kolem řeky z Chebu po Kadaň vznikla Vodácká stezka. Ohře je druhou nejlépe sjízdnou řekou v Čechách s mnoha tábořišti a zajímavostmi po cestě, jako jsou hrady a zámky nebo skalní město Svatošské skály. Ohře je v horním toku spíše meandrující řeka lučinatého charakteru. Před Loktem narazíte na první peřeje, které přibývají za Karlovými Vary a řeka se opět zklidní před Kadaní.

Tábořišť, zásobovacích a občerstvovacích možností najdete v okolí řeky opravdu hodně. K dopravě můžete využít i železnici, která Ohři doprovází v celé její délce a spojení je vskutku rychlé a časté.

Pro úchvatné výhledy je vodácky nejvyhledávanější úsek řeky z Lokte do Klášterce nad Ohří, který lze zvládnout za 2 - 3 dny. Ohře je bezpečná řeka vhodná i pro začátečníky, ale je třeba respektovat zásady bezpečné plavby. POZOR! Nebezpečné jezy na řece jsou Černý mlýn a Radošov.

Kompletní informace o stezce najdete www.vodackanavigace.cz/ohre.

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.