Stezka Českem

Karlovarský kraj
Stezka Českem

Stezku Českem může jít každý. Tak zní slogan vyhlášené trasy. Zmíněná Stezka Českem je dálkový přechod, který nabízí dvě trasy podél české a moravské hranice. Puncem navrch je fakt, že se stezka dostala mezi třináct nejprestižnějších dálkových tras světa. To zní skvěle, ne? Pokud máte rádi turistiku, vyzkoušejte si na vlastní boty trek ve stylu Pacific Crest Trail po Česku, respektive po Karlovarsku.

Náš tip

Příroda Karlovarského kraje je skutečnou perlou mezi kraji. A co teprve taková na špičce republiky? Hotový klenot! Na vrcholu stojí krásná kamenná rozhledna Háj, která nabízí úchvatné pohledy do okolí. Rozhlédněte se díky zasklené špici na všechny strany. V celé své kráse se vám ukáže Aš, česká část Smrčin, nejvyšší vršky v Německu, Krušné hory, ale i Slavkovský les s Českým lesem.

Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. První část dálkové trasy začíná na krásném nejzápadnějším bodu ČR. Oficiální popis zní Krásná – Klínovec. Ideální úsek na rozchození, protože její obtížnost je značena jako lehká – pro úplné začátečníky. V Bublavě se napojuje na hlavní hřeben Krušných hor a končí v jednom z hlavních center tohoto pohoří, tedy na Klínovci. Příjemných 110 kilometrů, na kterých si člověk vyzkouší, jak mu to šlape.

Stezku Českem můžete projít s mobilem i bez mobilu. S chytrým telefonem je to samozřejmě jednodušší. Existuje aplikace, díky které nemůžete zabloudit. Pokud si ale chcete od veškeré techniky odpočinout, můžete využít turistické tabule s logem Stezky Českem, které jsou součástí značení Klubu českých turistů. Kompletní informace o trase najdete www.stezkaceskem.cz.

Tak do toho šlápněte a prošlapejte se k nezapomenutelným zážitkům v Karlovarském kraji!

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.