Royal Golf Mariánské Lázně

Mariánské Lázně
Royal Golf Mariánské Lázně

Západní Čechy jsou golfovým krajem číslo 1! Uprostřed nádherné přírody je zde zasazeno několik golfových hřišť, na kterých si hru opravdu užijete. Jedno z nich se rozprostírá v Mariánských Lázních. Jde o nejstarší golfové hřiště u nás. Navíc se jako jediné pyšní titulem Royal. Pro toho, kdo plánuje golfovou dovolenou jsou Mariánské Lázně jako stvořené.

Náš tip

Jestli vás golf chytne za hůl, rozhodně by stálo za zamyšlení si pořídit Západočeský Golf-pass. Jedná se o unikátní golfovou službu, která umožňuje koupi zvýhodněných 4, respektive 5 greenfee na 6 partnerských hřištích. A kde lze Golf-pass použít? Vybrat si můžete z atraktivních golfových hřišť v západních Čechách – Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Sokolov, Cihelny a Kynžvart.

Golfové hřiště v Mariánských Lázních patří k vyhlášeným. Na své si tu přijdou rekreační, amatérští i profesionální hráči. Hřiště je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa převážně v rovinaté části. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou.

Rozhodně se nenechte odradit tvrzením, že je golf pouze pro bohaté. Je to holý nesmysl. Pokud si ho chcete vyzkoušet, v těsné blízkosti hřiště se nachází také veřejné Chip & Putt hřiště. Přístup na toto hřiště je umožněn všem zájemcům bez omezení. Nabízí možnost hry pro skupiny, rodiny s dětmi i jednotlivce. Na hřišti se míčky odpalují z pevných rohoží, tedy odpališť. Golfové hole i míčky si můžete zapůjčit přímo na místě.

Kompletní informace o hřišti najdete www.golfml.cz. Užijte si krásné chvíle na greenu v Mariánských Lázních!

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.