Přírodní koupaliště Michal

Sokolov
Přírodní koupaliště Michal

Znáte Sokolovské moře? Jak je z názvu patrné, narazíte na něj kousek od Sokolova nedaleko silnice Karlovy Vary - Cheb. Jde o moderní přírodní koupaliště Michal, které vás uchvátí a už nebudete chtít jezdit nikam jinam. Vzniklo zatopením někdejšího hnědouhelného dolu. A právě proto koupaliště patří mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celém Česku.

Náš tip

Sokolow, Falkenau, Falknov či Sokolice. To jsou jen některé z názvů, které se v souvislosti s pojmenováním města Sokolov v historii objevily. Kromě „moře“ zde můžete navštívit sokolovský zámek, ze kterého můžete vyrazit na botanickou stezku nebo prohlídku města. Žízeň doporučujeme uhasit v místním vyhlášeném pivovaru PERMON. Čerstvější a kvalitnější pivo než přímo z minipivovaru totiž nikde jinde nedostanete.

Koupaliště se pyšní jedním z nejdelších tobogánů v Evropě. Obří tobogán s trojskluzavkou překonává převýšení téměř 20 metrů. Wau! Tobogán je se svými 190 metry nejdelším venkovním zařízením svého druhu ve střední Evropě a zároveň druhým nejdelším tobogánem v rámci celé České republiky. O zábavu máte tedy rozhodně postaráno!

Pokud vás ale na tobogány neužije, koupaliště Michal je moderní vodní areál s mnoha atrakcemi. Koupališti se kvůli více jak 500 metrů dlouhé pískové pláži říká Sokolovské moře. Kromě pláže jsou také samozřejmostí zajímavé atrakce pro děti i dospělé, nepřeberné sportovní možnosti (volejbal, tenis, minigolf apod.), nerušená klidová zóna, skvělé zázemí s výtečným občerstvením, ale především moře čisté vody.

Kompletní informace o přírodním koupališti najdete na www.michal-sokolov.cz. Čeká vás zde moře zážitků!

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.