Park Boheminium

Mariánské Lázně
Park Boheminium

Nestíháte navštívit všechny památky, které máte na svém seznamu? Nezoufejte! Vše zvládnete za jediný den v parku miniatur Boheminium. Ten je unikátní nejen svým jedinečným zasazením do přírody, ale i širokou nabídkou do detailu propracovaných modelů českých památek v měřítku 1:25. Čtvrtý největší park miniatur v Evropě najdete kousek od centra Mariánských Lázní.

Náš tip

Kromě parku můžete v Mariánských Lázních navštívit také Obůrku Hvozd a rozhlednu Hameliku. Čestný skautský, že si v oboře nad centrem města budete připadat jako v pohádce o Smolíčkovi. Obora je celoročně volně přístupná a lze sem pohodlně dojet s kočárkem nebo s invalidním vozíkem z blízkého parkoviště.

Příchod jara a teplejších dnů doslova volá po výletování! A proto přinášíme tip na dokonalý rodinný výlet. V parku Boheminium máte možnost vidět nádherný zámek v Lednici, poté se během několika kroků můžete teleportovat do Prahy na Letohrádek Hvězda a své putování zakončit například na ikonické rozhledně Ještěd. A to je jen krátký výčet z více jak 70 dokonalých miniatur.

Letošní hlavní turistickou sezonu chce park miniatur ozdobit třemi modely českých památek. Nově se můžete těšit na model baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, chrám svaté Barbory v Kutné Hoře a dosud nejrozsáhlejší miniaturu – zmenšenou verzi hradu a zámku v Českém Krumlově.

Do parku navíc smíte i se svými čtyřnohými mazlíčky na vodítku a celý park je přizpůsoben jak pro maminky s kočárky, tak i pro vozíčkáře. Vstupenky můžete zakoupit přímo na místě na nebo na e-shopu parku Boheminium.

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.