Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Město uprostřed zeleně Slavkovského lesa. Město se světovým ohlasem. Město, kde voda léčí i zpívá. Mariánské Lázně mají velmi specifické a ojedinělé kouzlo, které vás příjemně pohltí. Zkrátka nezaměnitelné genius loci. Nechte se unést líbivými tóny i léčivými účinky minerálních pramenů.

Mariánské Lázně jsou od roku 2021 na seznamu Světového dědictví UNESCO v rámci kategorie Slavná lázeňská města Evropy. Pečlivě upravené parky, nádherná architektura a krása okolní přírody z nich dělají uznávané kulturní a společenské centrum.

Náš tip

Pro Mariánské Lázně je typická zvýšená koncentrace oxidu uhličitého v minerálních pramenech. Proto doporučujeme vyzkoušet dvě unikátní procedury, které jsou výsadou zdejších lázní. Které to jsou? První z nich je Mariina suchá uhličitá koupel, jejíž tradice sahá až do roku 1905. Tato procedura zlepšuje krevní oběh, stimuluje tkáňový metabolismus a zpomaluje přirozený proces stárnutí.

Druhou jedinečnou mariánskou procedurou je minerální koupel s přírodním obsahem oxidu uhličitého, který na kůži šumí a navozuje uvolňující, šimravý pocit a zčervenání ponořené pokožky. Po koupeli následuje relaxační suchý zábal, který maximalizuje přínosy této procedury.

I když jsou Mariánské Lázně proslavené především díky léčivým pramenům, město toho nabízí mnohem víc. Neodmyslitelným symbolem Mariánek je Zpívající fontána, která každý den od 7 do 19 hodin každou lichou hodinu hraje ty nejznámější melodie. Ve 21 a 22 hodin fontána zpívá dokonce s doprovodem projekce a barevného osvětlení. Kompletní hudební rozpis najdete zde. Rovněž hlavní lázeňská kolonáda, nebo chcete-li Kolonáda Maxima Gorkého, patří k dominantám Mariánských Lázní. Pohleďte vzhůru a obdivujte fresky na kazetovém dřevěném stropě na motivy touhy člověka po létání. Spatřit tady můžete třeba i kosmonauta.

V Mariánských Lázních voda skutečně léčí i zpívá. Věříme, že návštěva tohoto úžasného města vás okouzlí jako britského krále a budete se sem rádi vracet stejně jako on.

Pro další tipy navštivte www.marianskelazne.cz.