Lázně Kynžvart
Lázně Kynžvart se nachází uprostřed lázeňského trojúhelníku. Téměř celé území města patří do Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, což mu dodává jedinečný přírodní ráz a mnoho možností naplánovat si do okolí výlet po lesních pěšinách, například pohádkovou stezkou ke zřícenině hradu Kynžvart.
Náš tip
Chebsko je nezaměnitelné díky typické architektuře hrázděných staveb. Asi nejznámějším zástupcem tohoto typu staveb je komplex kupeckých domů Špalíček, který najdete na chebském náměstí krále Jiřího, nebo hrázděný dobový statek v Milíkově. Můžete si tak zblízka prohlédnout nejen selské stavení, ale i domácí, řemeslnické či zemědělské nářadí a náčiní od druhé poloviny 19. století až po současnost. A pokud vás toto cestovaní v čase baví, určitě byste měli navštívit i nedaleký Rustlerův statek v Doubravě.
Jsou sice tak trochu ve stínu okolních slavných Mariánských a Františkových Lázní či Karlových Varů, ale rovněž mají co nabídnout. Na mírných svazích na východním okraji města se rozkládá lázeňský areál, který vděčí za svůj vznik třem darům přírody, a to blahodárnému klimatu, minerálním pramenům a ložiskům slatiny. Kynžvart je totiž jednou ze čtyř lokalit v České republice, kde jsou klimatické podmínky uznány jako přírodní léčivý zdroj.
Kynžvartské minerální prameny byly dlouho pokladem místních obyvatel. Léčivé využití a světovou proslulost minerální kyselce Richard dal až Klement Václav Lothar Metternich a po něm jeho syn, kníže Richard Metternich, po kterém byla nejznámější kynžvartská kyselka pojmenována.
Věříme, že vás uchvátí nejen místní terapeutická krajina, ale také nedotčené přírodní scenérie.
Pro další tipy navštivte www.lazne-kynzvart.cz.