Lázně Jáchymov

Lázně Jáchymov

Nejen tajemné lesy, rozervaná údolí, bystré horské říčky či vrcholky Krušných hor zvyšují krásu Jáchymova. Tak, jak to bývá, největší poklad je ukryt v hlubokém podzemí. Odtud vyvěrají unikátní léčebné prameny. Nikde na světě nenajdete lázně s tak propracovanou a efektivní léčbou radonovou vodou jako právě v Jáchymově.

Náš tip

Součástí radonových lázní v Jáchymově je moderní lázeňské centrum Agricola. Saunový svět v opravdové důlní štole? V Jáchymově je možné vše! Při navrhování aquacentra se saunovým dolem byli jeho tvůrci inspirováni nejen krušnohorskou přírodou, ale především hornickou tematikou, která k Jáchymovu neodmyslitelně patří. Dopřejte si vířivku, nahřejte kosti v saunách a relaxujte v tmavé odpočívárně s krbem.

Již v roce 1906 byly v Jáchymově založeny první radonové lázně světa. Léčba radonem? Na první dobrou to může znít šíleně, o ionizujícím záření se nevypráví nic pozitivního. Nicméně jáchymovské lázně jsou držitelem Certifikátu Státního úřadu pro jadernou bezpečnost na provádění této léčby a garantují vyloučení sebemenšího rizika. Radonové koupele jsou blahodárné zejména pro léčbu chronických chorob pohybového aparátu. Svou léčivou vodu lázně získávají ze čtyř vrtů umístěných v nejhlubším patře původně stříbrného dolu Svornost, který je nejstarším dosud provozovaným dolem ve Střední Evropě.

Podhorská poloha, široká nabídka ubytování a rozsáhlá lázeňská či wellness infrastruktura dělá ze zdejších lázní ideální zázemí pro objevování magické krajiny Krušných hor i hornických památek zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.