Lázeňský trojúhelník | UNESCO

Karlovarský kraj
Lázeňský trojúhelník | UNESCO

Lázeňský trojúhelník je pojem sám o sobě. V celé České republice nenajdete oblast s tak bohatým výskytem minerálních a termálních pramenů jako právě v nejzápadnějším cípu země. Tři nejznámější lázeňská města, tedy Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary, díky své jedinečnosti rozšířily v červenci 2021 seznam tuzemských památek zapsaných na prestižním listu UNESCO.

Náš tip

Jestliže se chcete pokochat malebným výhledem na lázeňskou část Karlových Varů, rozhodně byste neměli vynechat Zámeckou věž nad Tržní kolonádou, kde můžete do konce letošního roku navštívit expozici UNESCO. Výstava představuje 11 slavných lázeňských měst Evropy ze 7 zemí, která byla v červenci 2021 společně zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Nechte se okouzlit nezaměnitelnou atmosférou a poznejte zblízka ty nejznámější české lázně. Karlovy Vary vám učarují nejen Vřídelní kolonádou a oplatkami, ale také jedinečnými vyhlídkami, jako je Diana, Goëthova rozhledna či Jelení skok. Mariánské Lázně zase zabodují Zpívající fontánou a největší kolonádou v Česku. Je to zkrátka město, kde voda léčí i zpívá. Do Františkových Lázní zajeďte nejen za ikonickou sochou Františka a léčivými prameny, ale i za krásami přírodních rezervací SOOS a Amerika.

Vydejte se do lázní za léčivou silou přírody! Díky chemické rozmanitosti místních pramenů jsou jednotlivé lázně vhodné k léčbě velkého spektra nemocí. Pro svou pestrost tvoří zdejší minerální vody právě základ lázeňské péče. Věříme, že návštěva těchto úžasných měst vás okouzlí a budete se sem rádi vracet.

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.