Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Cítíte, že potřebujete po zimě načerpat novou energii, posílit imunitu a udělat pro své zdraví maximum? Vyrazte do Františkových Lázní, kde vás kromě skvělé gastronomie, přírodních léčivých zdrojů či blahodárných procedur čekají chvíle zaslouženého odpočinku.

Náš tip

Kromě pramenů a slatiny můžete ve Františkových Lázních navštívit lázeňský aquapark. Aquaforum svět vody a relaxace vám nabízí jedinečnou možnost odpočinku a uvolnění. To vše ve čtyřech vnitřních a třech venkovních bazénech s vodními atrakcemi. Objevte překrásný vodní svět a načerpejte energii bez ohledu na rozmary počasí.

Františkovy Lázně nejsou jen rakousko-uherská elegance, žlutobílé domy, parky, prameny a soška Františka, malého chlapce s rybou, ale i léčivá sirnoželezitá slatina, přezdívaná jako černé zlato. Její potenciál objevil chebský rodák Bernhard Adler a díky němu se staly Františkovy Lázně prvními slatinnými lázněmi na světě. Slatina se využívá k léčbě pohybového aparátu, kožních onemocnění a v neposlední řadě také gynekologických zánětů, a dokonce i neplodnosti.

Nicméně za svůj věhlas vděčí Františkovy Lázně zejména pramenům, o kterých se již před stovkami let mluvilo jako o zázračných a léčivých. Nejstarším a nejznámějším je Františkův pramen. Později se začaly zachytávat i další prameny a dnes jich můžete okusit více než 20. Unikátní jsou také tím, že jsou chladnější, než bývá zvykem. Průměrná teplota místních pramenů se pohybuje okolo 10 °C. Mají vysoký obsah rozpuštěného oxidu uhličitého (CO₂) a přírodních minerálních látek.

Pro další tipy navštivte www.frantiskovy-lazne.info.