FABRIKTOUR

Nová Role / Karlovy Vary
FABRIKTOUR

Vítejte ve světě fabrik! Sklářská a porcelánová tradice jsou s Karlovarskem neodmyslitelně spojeny stejně tak jako výroba známého bylinného likéru. Nechte se okouzlit ruční výrobou a vůní bylin a odhalte skrytá tajemství. To vše na vás čeká při návštěvách exkurzí provozů porcelánky Thun, sklárny Moser a muzea Becherovky.

Zajímá vás tradiční výroba českého porcelánu? Potom navštivte prohlídkový okruh a návštěvnické centrum společnosti Thun 1794 v Nové Roli, kde se seznámíte s tradičními postupy výroby porcelánu přímo v autentickém prostředím výrobních závodů. Uvidíte tak na vlastní oči, jak tyto jedinečné výrobky vznikají.

Náš tip

Pokud máte doma malé sviště, jistě ocení Porcelánovou školičku. Aby nedošlo k mýlce – zážitkový program si užijí nejen děti, ale každý, kdo rád tvoří a chce si vytvořit hmatatelnou vzpomínku na zajímavý výlet v podobě svého vlastního hrníčku na kávu, čaj nebo kakao.

V místě, kde se rodí křišťál Moser, zažijete pravou atmosféru ruční výroby skla, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem a dýchne na vás více než 160 let historie. Navštívit můžete sklářskou huť, prodejní galerii nebo muzeum, kde uvidíte příběh sklárny od nejstarší tvorby až po současné kolekce.

Návštěvnické centrum The Home of Becherovka najdete v historické budově z roku 1867, která po více než 140 let sloužila jako původní továrna. Nahlédněte do historie ikonického českého likéru skrze jedinečné předměty, historické láhve, interaktivní expozici i virtuální realitu. Součástí budovy je i oficiální prodejna, kde najdete kromě lahví i další upomínkové předměty.

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.