Cyklostezka Ohře

Cyklotrasa 6
Cyklostezka Ohře

Máte chuť šlápnout do pedálů? V tom případě pro vás máme skvělý tip! Cyklostezka podél řeky Ohře patří bezesporu k nejkrásnějším říčním cyklostezkám v Česku. Lehká trasa bez většího převýšení v délce 90 km vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko až do Kadaně v Ústeckém kraji. Cyklostezka Ohře je vyznačena jako cyklotrasa CT 6. A její slogan „Cyklostezka Ohře udělá Ti na těle dobře!“ můžeme s radostí potvrdit.

Náš tip

Potřebujete si oddechnout od pedálů? Tak se po cestě zastavte na statku Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku. V současné době statek funguje jako centrum tradičních řemesel. Dozvíte se tady, jak probíhala zabíjačka, jak se zpracovávalo mléko, obilí nebo mouka. Můžete si také prohlédnout sbírku historických kočárů nebo unikátní panské barokní saně.

Cyklostezka vás provede od Slapan na hranicích s Bavorskem (kde se napojuje na Valdštejnovu trasu z Waldsassenu) celým Karlovarským krajem. Po trase můžete navštívit zámek v Sokolově a středověký hrad v Lokti. V Nebanicích si můžete pohladit koníky, u Sokolova si prohlédnout jezero Medard, které lze již celé objet po nově upravených cestách (14 km okruh). V Královském Poříčí můžete navštívit statek Bernard s mnoha zajímavostmi pro děti. Ve Starém Sedle můžete nahlédnout do dědičné štoly, pokochat se skalními masivy ve Svatošských skalách až skončíte v Karlových Varech, kde vás čeká spousta dalších zajímavostí.

Cyklostezka je vhodná pro všechny kategorie cyklistů, včetně seniorů nebo rodin s dětmi. Na úseku Cheb-Karlovy Vary jde opravdu o lehkou trasu téměř bez převýšení. Povrch cyklostezky je skvěle upravený – převážně asfalt a místy zpevněný štěrk.

Kompletní informace o cyklostezce najdete www.cykloohre.cz.

Další tipy na výlety po Karlovarském kraji najdete na www.zivykraj.cz.

 

Cyklostezka Ohře prochází v Karlovarském kraji čtyřmi regiony: